logo

tel +420 778 088 006

O mně

o mne

Jóga mi vstoupila do života před 15 ti lety nečekaně, ale zároveň velmi zlehka a radostně, na jednom letním alternativním kempu . Od té doby mě doprovází jako věrný a moudrý přítel. V té době jsem pracovala v manažerské pozici u jedné mezinárodní společnosti a silný tlak na výkon a stres byl každodenní součástí mého života.

Zpočátku jsem jógu vnímala především jako prostředek na zlepšení mého fyzického zdraví. Záhy jsem však objevila i její příznivý vliv na moji psychiku, učila mne správnému dýchání, uvolnění a relaxaci, později mi ukázala i svůj duchovní rozměr. A tak se jóga pro mne stala nejen cestou k fyzickému zdraví, ale rovněž životním ukazatelem na cestě k mé vnitřní rovnováze, klidu a harmonii.

Po mnoha letech průběžného praktikování hathajógy, účasti na mnohých seminářích a kurzech, jsem pocítila silnou touhu dozvědět se o ní více a umět to nabídnout i ostatním . Při zaměstnání jsem absolvovala lektorský kurz ( Ing. Lada Rokosová, Česká akademie jógy) a chtěla se ve volném čase věnovat jen józe.

Avšak v té době mi mé tělo dalo jasně najevo, že už je toho všeho moc.  Dlouhodobý stres a přepínání si vybralo svoji daň a  já jsem pocítila silnou únavu. Musela jsem přehodnotit svůj přístup k životu a upravit si každodenní program, životosprávu, volný čas, ujasnit si své životní priority.... Chvíli trvalo, než se mi vrátila zpět potřebná síla a energie. Kromě láskyplné podpory mých dcer mi k návratu do života opět pomohla jóga.

Jakmile to tedy bylo možné, vrátila jsem se k mé práci, ale rovněž jsem pokračovala v hlubším poznávání jógy, tentokrát i s mojí starší dcerou. Společně jsme odjely do Indie studovat jógovou terapii na mezinárodní škole inspirované Swami Satyanandou (P.K.Saji, International Vasishta Yoga Research Foundation, Kerala - Indie). Získala jsem znalosti, jak předcházet civilizačním chorobám a jak pomáhat s léčením projevů těchto onemocnění. Po návratu jsem ve volném čase začala vést lekce jemné hathajógy.  Vrátila se mi radost do života, práce se ženami mě těší a jsem šťastná, že snad aspoň trochu přispívám k jejich životní pohodě a harmonii.

Po nějakém čase jsem objevila sestavu Hormonální jógové terapie pro ženy, kterou vytvořila brazilka Dinah Rodrigues. Sestava vychází z klasické Hathajógy, pracuje s prvky Kundaliny jógy a s tibetskou technikou vedení energie. Pravidelné cvičení sestavy znovu aktivuje tvorbu ženských pohlavních hormonů, vrací tělo ženy do stavu hormonální rovnováhy. Chtěla jsem tuto sestavu nabídnout všem ženám, které trápí tělesné změny i psychické obtíže hormonálního přeladění v období přechodu, ale i těm, které mají problémy s otěhotněním. Absolvovala jsem lektorský výcvik Hormonální jógové terapie pro menopauzu a hormonální nerovnováhu ( Dinah Rodrigues, Brazilie). Zároveň jsem absolvovala ještě výcvik Hormonální jógové terapie pro prevenci a léčbu diabetu (Dinah Rodrigues, Brazilie).

Vše výše uvedené nyní využívám ve své  praxi. Zaměřuji se na ozdravení našich tělesných schránek, ale také na zmírnění dopadu každodenního stresu na naše zdraví. Při pravidelném cvičení oživujeme naši zablokovanou páteř a tím zvyšujeme množství tolik potřebné životní energie. Učíme se břišnímu a hlavně vědomému dýchání. Velmi ráda učím individuálně sestavu HJT, z mého pohledu a zkušenosti je tento přístup nejefektivnější. Čas od času nabízím ženám všech věkových kategorií víkendové kurzy hormonální jógy a občasné opakovací lekce pro oživení a dopilování této sestavy. Klienty s diabetem ráda naučím sestavu, která přispívá ke zlepšení jejich zdravotního stavu a je přínosná i jako prevence vzniku samotného diabetu..

Těším se na Vás !

Radka Koláčná

 

„Jóga je o získání  rovnováhy a nových schopností ve všech aspektech života.  Neznamená zkroucení vašeho těla nebo stoj na hlavě. Jedná se o technologii životní pohody. Jóga vyživuje mysl, tělo, emoce a energii.  Každá buňka ve vašem těle pracuje pro vaši pohodu. Pokud jste v souladu s vaším systémem, budete přirozeně zdraví.“

podpis