logo

tel +420 778 088 006

Hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues

Hormonální jóga patří do oblasti jógových terapií s pozitivním přístupem ke zmírňování potíží souvisejících s hormonální nerovnováhou. Hormonální jógová terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues je terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém. Reaktivuje vaječníky, zvyšuje hladinu ženských pohlavních hormonů.

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky. Vede nás, ženy, k optimálnímu zdraví, tedy i optimálním hladinám hormonů.

Během kurzu se naučíte celou sestavu HJT (základní techniky, zahřívací cviky a cviky z denní sestavy) a dále se můžete těšit na cviky a dechová cvičení proti stresu a řízenou jóga nidru.

Po absolvování kurzu budete schopné cvičit sestavu doma. Výukové materiály pro cvičení obdržíte zdarma, s sebou potřebujete tužku na poznámky, pohodlné oblečení (legíny, tričko), nápoje dle potřeby.

Kurz je určen pro ženy všech věkových kategorií, které řeší problémy spojené s hormonální nerovnováhou, například:

  • snížená hladina hormonů v průběhu menopauzy, návaly horka
  • předčasná menopauza
  • nedostatečná činnost štítné žlázy
  • pocity stresu, paniky, deprese, podrážděnost, snížení paměti
  • syndrom karpálního tunelu, nespavost , nízké libido, inkontinence
  • osteoporóza, ateroskleróza
  • padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné 
  • cysty na vaječnících, PMS (premenstruační syndrom), ztráta menstruace a ovulace
  • polycystické vaječníky (symptomy- nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze, neplodnost)
  • neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti, srůsty na vejcovodech, které jsou způsobeny svalovou křečí, mohou být pomocí HJT také odstraněny)
A při dalších potížích způsobených hormonální nerovnováhou.
HJT celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.

 

Kdy není doporučeno cvičit hormonální jógu :

v těhotenství, během menstruace, při hormonálně (estrogenem) podmíněné rakovině prsu, při akutní endometrióze, při velkých myomech v děloze, při zánětu v břišní dutině, při silné osteoporóze, při akutních či závažných kardiovaskulárních onemocněních a po operaci srdce, během prvních tří měsíců po operaci v oblasti břišní dutiny, při závažných depresích vyžadujících léčbu.

Kurzy Hormonální jógové terapie jsou oprávněny vést pouze certifikované lektorky, které absolvovaly výcvik přímo u autorky sestavy – Dinah Rodrigues.